Menu Zamknij

najczęstsze PYTANIA

NAJCZĘSTSZE PYTANIA PRZYSZŁEJ PANNY MŁODEJ

Zastanawiasz się czy kupić gotową suknię w salonie czy uszyć na miarę tą jedną jedyną niepowtarzalną ?
Kupno gotowej wydaje się proste o tyle, że od razu wiesz jak w niej wyglądasz. Szycie na miarę nie daje takiego komfortu, powstaje od przymiarki do przymiarki i dopiero na koniec widzisz się w niej w całej okazałości. Nie łatwo tu doradzić jaką opcję wybrać.

Można kwestię kupna gotowej sukni sukni też trochę „skomplikować”, gdybyś chciała jednak coś w niej zmienić, by i ta kupna suknia była jedna jedyna, niepowtarzalna, po prostu Twoja. Ale o tym w drugiej części.

Załóżmy, że zdecydowałaś się na szycie sukni na miarę. Masz pomysł i chciałabyś go zrealizować.
No i tutaj pojawia się rzeka pytań. Po kolei spróbuję na nie odpowiedzieć 🙂

Mam pomysł ale nie wiem gdzie się z nim udać !

Zapraszam do studia krawieckiego INFINI4YOU, które prowadzę już od ponad 25 lat i od wielu lat specjalizuję się w szyciu sukien ślubnych o bardzo zróżnicowanych krojach i projektach.
Pierwsze spotkanie jest niezobowiązujące i przede wszystkim nic nie kosztuje, a możemy na nim omówić szczegóły, a Ty na spokojnie podjąć decyzję.
Zapraszam również do obejrzenia niektórych zrealizowanych przeze mnie projektów jak również opinii moich klientek.

Czy powinnam umówić się na pierwsze spotkanie ?

Tak, jak najbardziej. Umówienie się na konkretną datę pozwoli nam zaplanować czas tak, by żadna kwestia nie została pominięta i byśmy w spokoju omówiły szczegóły Twojego projektu.

☎️Zadzwoń: +48 784-100-533

Na ile konkretnie muszę przedstawić swój pomysł na suknię ślubną ?

Wystarczy jak opiszesz swój pomysł słowami, ale możesz oczywiście przedstawić rysunki czy zdjęcia, na podstawie których będzie tworzyć Twoją suknię.
Jednak co jest bardzo ważne, w moim studiu krawieckim nie robimy kopii sukien, owszem na spotkaniu możemy się inspirować gotowymi projektami, ale to co wspólnie stworzymy będzie na pewno nowym indywidualnym projektem.

Często może się podobać góra jednej sukni, dół innej, możemy różne pomysły połączyć w jeden Twój !

Czy można uszyć suknię ślubną na podstawie zdjęcia ?

Podobnie jak z projektami, nie kopiujemy sukien innych projektantów. Możemy się inspirować fasonem czy tkaniną by stworzyć Twoją wyjątkową suknię.

A czy studio krawieckie INFINI4YOU szyje również suknie w rozmiarach size+ ?

Tak oczywiście. Szycie miarowe polega m.in. na tym, by zrealizować suknię marzeń bez ograniczeń na rozmiar, wzrost czy inne cechy. Na podstawie doświadczenia podpowiemy jaki fason odpowiedni, który zakryje a które odkryje to co byś chciała.

Jak długo trwa szycie sukni ślubnej ? O ile wcześniej powinnam się odezwać na pierwsze spotkanie ?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników. Należy tu uwzględnić zarówno dobór materiałów, dodatków, butów czy bielizny, nie mówiąc o samym procesie szycia i przymiarek. Dlatego nie warto odkładać pierwszej wizyty na ostatnią chwilę i skontaktować się z nami nie później niż 3 miesiące przed datą ślubu.
Studio krawieckie INFINI4YOU wyróżnia się realizowaniem czasem rzeczy niemożliwych, bywały przypadki realizacji szycia sukien ślubnych dosłownie w 1 tydzień ! Nie mniej pomimo że i taka opcja jest możliwa, polecam wizytę u nas z dużo większym wyprzedzeniem 🙂

Co jeszcze ustalamy na pierwszym spotkaniu ?

Na pierwszym spotkaniu oprócz fasonu omawiamy również materiały oraz niezbędne dodatki. Oczywiście przedstawiam również kosztorys szycia sukni ślubnej jak również wstępnie ustalamy terminarz przymiarek.

Ile jest przymiarek i kto ustala ich termin?

Zwyczajowo powiadam Ciebie o terminie przymiarki z uwzględnieniem wcześniej omówionego terminarza. Przymiarki odbywają się w dniach i porach dogodnych obustronnie.
Proces szycia sukni ślubnej obejmuje 3 przymiarki.

Jak mam się przygotować do przymiarki ?

Bardzo ważnym elementem jest bielizna, w szczególności biustonosz, który ma duże znaczenie przy wielu fasonach sukni. Oczywiście o tym wszystkim mówię na pierwszym spotkaniu.
Ślubną bieliznę powinnaś mieć już do pierwszej przymiarki, natomiast buty ślubne wystarczy jak weźmiesz na drugą lub trzecią przymiarkę.
Co jeszcze jest bardzo ważne – na przymiarkę należy przyjść bez makijażu ! To jest naprawdę bardzo istotne. Suknie ślubne są przecież najczęściej uszyte z jasnych materiałów i do tego bardzo delikatnych, ubrudzenie ich może je prostu zniszczyć. Nie wszystkie zabrudzenia można łatwo usunąć, tym bardziej, jeśli są to zabrudzenia z makijażu, chyba nie raz już mogło się to Tobie zdarzyć przy normalnej odzieży i wiesz jakie tego są skutki. A więc pamiętaj – na przymiarkę przyjdź bez makijażu.

Czy mogę zmienić szczegóły w trakcie szycia ?

Wszystko zależy właśnie od szczegółów oraz etapu na jakim znajduje się suknia. Szczegóły nie powinny mieć wpływ na fason sukni, zmiana fasonu to praktycznie szycie nowej sukni od początku.

Kiedy będę mogła odebrać gotową suknię ?

Za zwyczaj na tydzień przed datą ślubu, jednak ta kwestia jest indywidualna i jest omawiana już na pierwszym spotkaniu ustalając cały harmonogram szycia sukni.

Czy w studiu krawieckim INFINI4YOU może uszyć sobie suknię również moja mama ?

Tak, szyjemy kreacje również dla mam panien młodych, świadkowych czy gości weselnych. Zachęcam, by również z odpowiednim wyprzedzeniem zainteresowane panie odwiedziło moje studio krawieckie.

Kupiłam suknię w innym salonie lub sklepie internetowym i niestety nie do końca mi pasuje fason, chciałabym coś zmienić, dopasować !

To również nie stanowi problemu, studio krawieckie INFINI4YOU specjalizuje się w przerabianiu gotowych sukien ślubnych, czy to nowych, używanych. Zdarza się, że przerabiana jest cała suknia, nadawany jest nowy fason. Czasem przeróbka polega tylko na skróceniu, zwężeniu czy poszerzeniu. Niekiedy trzeba wymienić cały tiul, gdy suknię zakupiłaś z drugiego obiegu. Te i inne czynności są jak najbardziej do wykonania. W zależności od zakresu koniecznych czynności powinnaś zgłosić się z taką suknią nie później niż 1 miesiąc przed terminem ślubu.

Co zrobić gdy nie mam pewności, waham się ?

Pierwsza rada to zawsze o wszystko się pytaj. Zawsze możesz przyjść na przymiarkę z przyjaciółką, siostrą czy mamą. My możemy doradzić, jednak pamiętaj to Ty powinnaś się sobie podobać i czuć wspaniale.

Zainspirowałam się zdjęciem a wyglądam inaczej !

Trzeba pamiętać a bardzo ważnej rzeczy, ubierając nawet taką samą sukienkę, każda z nas będzie wyglądać inaczej, każda z nas jest inna. I to jest piękne !
Z innej strony o czym pisałam wyżej, można dobrać odpowiedni krój do sylwetki, jednak żadna suknia nie zmieni figury, nie jest po prostu kostiumem wyszczuplającym. Proszę pamiętaj też o tym, że uszycie ciasnej nie uczyni Ciebie szczuplejszej, a często wywoła przeciwny efekt, suknia będzie się marszczyć i uwypuklać co powinno być zakryte a materiał i nici mają swoją wytrzymałość – zaufaj nam !

A co najważniejsze, często zdjęcia wykonywane są nie tylko na modelkach ale i

przez profesjonalnych fotografów no i same zdjęcia podlegają jeszcze takiej obróbce, by efekt zachwytu był gwarantowany.
Ty zagwarantujesz zachwyt samą sobą, szczęściem i urokiem !

Być może masz i swoje osobiste pytania w kwestii szycia czy przeróbki sukni ślubnej, zapraszam do kontaktu, na wszystko zawsze odpowiem zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zapraszam !